Güncel Fikir Blog'u
Windows 10 Önizleme
Yazar: - 02 Haziran 2015
512
0

Microsoft, parasız  olarak yükleme imkanı sunmuş olduğu Windows 10’un çıkış tarihini deklare etti.

Microsoft tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran Windows 10, 28 Temmuz 2015’de kullananların kullanımına sunulacak. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları 29  Temmuz’dan itibaren ücretsiz bir şekilde işletim sistemlerini Windows 10‘a yükseltebilecek.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanmayanlar için ise güncelleme  zamanı ve Windows 10 ön sipariş zamanı hemen sonra açıklanacak.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarısistem güncellemeri açık olanlar geçtiğimiz haftalarda wiindows 10 ücretsiz yükleme bildirimi ile karşılaştılar. Görev çubuğunda bir Windows simgesiyle gösterilen uyarıya tıkladığınızda,bedelsiz olarak  Windows 10‘a yükseltmesi için kaydolmanızı engelleyen bir pencere açılıyor. Eğer bu uyarı ve yükseltme seçeneğini görmediyseniz eğer güncelleştirmelerinizi açarak ve güncelleştirmeleri denetle diyerek sisteminize son güncelleştirme ve windows 10 dosyalarını indirmeyi sağlayabilirsiniz. Ya da alternatif olarak Windows sitesine giderek Windows 10 indir diyebilirsiniz.

Yeni ekranda Windows indirmeye 10 hazır olduğunda uyarı alabilmek için eposta adresinizi girmeniz isteniyor.

Microsoft, yeni işletim sistemini Windows 7 ve 8 kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunmuş olacağı için, onun tanıtımına önem veriyor. Bunun en iyi yollarından biri, mevcut kullanıcıları işletim sisteminden haberdar etmek olacağından Microsoft, bu fırsatı değerlendirmek istiyor.

Windows 10 ile bereber gelen yenilikler

Başlat menüsü özelleştirilmiş.

Windows Defender anti-virüs programı

Kişisel dijital asistan Cortana özelliği

Midcorsoft Edge

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ