Güncel Fikir Blog'u
Whatsapp Sesli Arama İphone’a Geldi
Yazar: - 24 Haziran 2015
1.142
4

Daha önceden android kullanıcılarına sunulan Whatsapp Sesli arama özelliği İphone geldi nihayet. İphone kullanıcıları da  artık internet üzerinden ücretsiz olarak Telefon araması yapar gibi sesli arama yapabilecek.

Akıllı telefonların popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a geçtiğimiz günlerde sesli arama özelliği gelmiş ve kullanıcılar webin çekmiş olduğu her yerde direkt Whatsapp üstünden telefon görüşmesi halletmeye başlamıştı. Sadece bu özelliğin kullanılamadığı tek platform Windows Phone’du. Ta ki bugüne dek!

whatsapp sesli arama özelliği

Geçtiğimiz günlerde beta aşamasında olduğu ortaya çıkan özellik nihayet Windows Phone platformuna da gelmiş oldu. Bu özelliği kullanabilmek için tek yapmanız ihtiyaç duyulan şeyse uygulamanızı  2.12.60 sürümüne güncellemek.

Fakat ülkemizde internetin başlıca bir sorunsal olması nedeni ile kullanıcılar internet görüşmesi sırasında sorun yaşayabilir.

Whatsapp Sesli görüşme ile gelen özellikte iphone kullanıcıların en çok yakındığı durum ise, Kişinin profilini görüntülemek isterken yanlışlıkla arama yapmasıdır 🙂 Zamanla sanırım buna da alışacağız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 4 Yorum Var)
 1. vadiay dedi ki:

  bu uygulama sayesinde operatorler zor durumda kalacak gibi

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Sms devrini sona erdiren Whatsapp Konuşma paketlerini de bitirmesi an meselesi olabilir 🙂

 2. Yasin dedi ki:

  Sonunda geldi, bence Android’den de önce gelmesi gerekiyordu.

  Size bir sorum olacak. Aynı temayı bir sitemde kullanıyorum. Yazı başındaki benzer temalar bölümünü nasıl eklediniz ? Cevap verirseniz çok sevinirim.

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Yorumunuz için Teşekkürler. Android biraz test platformu gibi kullanıyorlar sanırım 😛
   Sahifa son versiyon kullanıyorsanız ayarlardan post ayarları Related Posts Settings kısmından açabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ