Güncel Fikir Blog'u
KPSS’de Başarıya Ulaşmanın Yolu
Yazar: - 06 Haziran 2015
1.162
0

KPSS’de Başarıya ulaşmış olmanın Yolu

Merhaba Vefikir dostları, Kişisel gelişim köşemizin makalelerinin daha fazlaca okunmasından dolayı sizler için Daha oldukca kişisel gelişim makaleler ile sizleri buluşturmaya çaba göstereceğiz. Bu makalemizde sınavlarda başarıya ulaşmak ve hayatmızdaki mühim bir viraj olan KPSS Sınavında başarıya ulaşmanın yolunu anlatacağız.

Yaşamımıza yön verecek bir imtihan için yapmamız gerekenler nedir, KPSS’de başarı göstermiş olmak için neler yapmalıyız, KPSS‘yi sistemli şekilde emek harcayarak kazanabilirmiyiz ve Başarı öykülerine değineceğiz. Bu makalemizde değineceğimiz mevzular bunlardır, Ümit ederim sizler için yararlı bir rehber olur.

Yaşamımız için mühim bu dönemeçte karşımıza çıkan KPSS’de sınavlar için yapılacak çalışmalara dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan verimli çalışmaların eğer olmazsa olmazlarını ve sınavda sizi başarıya götürecek adımlara özetlemek gerekirse değinecek olursak

  • Hedef belirleme
  • Planlı Emek harcama
  • Uygun emek verme ortamı
  • Tertipli emek verme ve yeniden
  • Imtihan stresi

Hedef Belirle

Hayatımızın bu mühim dömecinde hedefinize ulaşmak için hedeflerinizi belirleyerek yıl süresince bu hedeflerinizden sapmadan sistemli bir halde emek harcayarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Planlı Emek verme

Emek verme döneminiz içinde hedeflerinizi belirleyerek çalışmalarınızı buna bakılırsa devam ettirminiz size sistemli ve planlı bir emek harcama alışkanlığı kazandıracaktır. Tertipli bir yeniden ve sual çözümleri ile rehber hocanız eşliğinde günlük, haftalık ve aylık planlar yapabilirsiniz.

Planlı emek harcayarak başarıya erişme yolları :

Uygun Emek harcama Ortamı

Çalışmalarınızda konsantrasyon ve dikkatinizi en oldukça etkileyen faktörlerden birisi emek verme ortamınızdır. Emek verme ortamınız mütevazı olması dikkatinizi dağıtacak unsurlardan arındırılmış olması anlama gelir. Hem de günümüzde Bilgisayar akıllı telefonlar ders çalışırken dikkatimizi en fazlaca dağıtan metalardır. Bu tarz şeyleri ders emek harcama odamızdan mümkün olmasıyla birlikte uzak bir yerde tutmamız derse konsantre olmamızı elde edecektir.

Tertipli Emek harcama  ve Yine

Gerek evde kendi imkanlarımız ile çalıştığımız mevzular yada  dershanede öğrediğimiz mevzuları günlük haftalık aylık tekrarlar yaparak mevzu ile ilgili sual çözmeniz mevzuları unutmanıza engel  olacaktır. KPSS’de bir fazlaca mevzuya hakim olmanız gerektiğinden başla bitir sistemi ile dersleri süratli şekilde geçmeniz eski öğrendiğiniz mevzuları unutmanıza engel olacaktır.

Imtihan Stresi

Imtihan Stratejisi bir süreci tüm olarak ilgilendirmektedir. Gerek imtihan emek verme disiplininiz gerekse kontrol çözme tekniklerinizdir. KPSS’de görevli olduğunuz mevzularda emek harcama sistemiziniz ve sual çözümleriniz üstünde kendinize bir strateji belirlemeniz gerekmektedir. Bununla beraber sınavda hangi testten başlayacağınız ve hangi teste ne kadar süre ayrıcağınızı bu strateji ile belirleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ