Güncel Fikir Blog'u
KPSS’de Başarının Sırrı
Yazar: - 05 Haziran 2015
923
0

KPSS’de Başarının Sırrı Hedef Belirlemek

Hayaller hayaller… İnsanın umudunu yeşerten yaşama sıkı sıkıya bağlanmasını elde eden metalardır. Hayallerimiz olmasa kim bilir savrulur gideriz. Onlardır bizi var eden. Bizde bu hayallerimizin peşinden koşmak başarıya ulaşmak için imtihan dönemine kadar olan vaktimizi planlayarak ve kendimizze hedefler koyarak tek tek basamaklardan çıkıp ulaşabiliriz.

Bu aşamada uzman rehberlerden yardım alabilir yolunuzu çizmede ve bir yol haritası belirlemede yardım alabilirsiniz.

KPSS’de her yıl aday sayısı artmaktadır. Mesela geçmiş yılların verilerine bakacak olursak  2007 senesinde 300 bin aday  KPSS sınavına katılırken, bu sayı 2008 senesinde 500binleri geçmiştir. Bu sayı günümüzde 1 milyon olarak ifade edilmektedir. Bu da sınava katılan adayların sayısı arttıkça sınavın güçlük derecesinin artması demek olmaktadır. Kendimizi bu kadar oldukca aday içinde ön sıralara çıkartmak istiyorsak hedefimize şaşmadan gitmemiz gerekmektedir.

Bir Başarı Öyküsü

Okuldan çıkan bir grup çocuk içinde minik bir yarış düzenlemeye karar vermişler. Fakat olsumsuz kır şartlarından dolayı bölgeler kar ve buz ile kaplıymış. Okul bahçesinde düzenlenecek bu yarışta okul kapısından  öteki bahçenin ucundaki çam ağacına en acele hedefinden sapmadan ağaca varacaktı.

Öğrenciler yarışa başladığında karlarla temizlenmiş temiz yola saptıklarını gördüler fakat bu yolda ağaca giden yolu fazlasıyla uzatıyordu. İçlerinden bir çocuk ise hiçbir hedefe sapmadan dümdüz kar ve buzun üstünden zorlanarak gittiği görüldü. Tüm zorluklara karşın ağaca ilk bu çocuk varmıştı. Başarısının sırrını sorduklarına gözlerini kapatarak yalnız ağaca odaklandığını ve hedefinden sapmadan ağaca koşmak bulunduğunu söylemiş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ