Güncel Fikir Blog'u
KPSS Türkçe Paragraf Soruları
Yazar: - 20 Eylül 2014
771
0

Degerli vefikir dostlarına ve kpss adaylarına merhabalar. KPSS sınavı her yıl yapılan ve bu sınava girenlerin hayatında önemli bir rol oynayan dönüm noktası niteliğindedir. Bu etkinin bilincinde olan adayların eksiklerini giderebilmesi ve sınava en uygun şekilde hazirlanabilmesi de çalışma sistemi ve çalışma düzenine bağlıdır. KPSS’de türkçe testlerinde başarı sağlamanın yolu da sınava hazırlıktan geçer.
Turkce testlerinde yüksek başarı elde etmek güzel bir hazırlık ve bol soru çözmeyi gerektirir. Türkçe ile ilgili ne kadar farklı kaynaklardan soru çözülüp özgün soru tipleri ile karşılaşılır ise sınavlarda o kadar az tuzağa düşersiniz.  KPSS türkçe soruları genellikle kelime oyunları yapan, ağdalı ve uzun sorulardan oluşmaktadır.  Bu tarz sorulara alışmak için bol bol pratik yapmak ve dil bilgisine,  Atasözlerine ve deyimlere hakim olmak gerekmektedir.
Piyasada bulunan hocaların tavsiye ettiği,  kaliteli ve ÖSYM’nin sorduğu tarza yakın sorular hazırlayan yardımcı kaynakları kullanabiliriz. Bu kaynaklar genellikle farklı soru tiplerine yer vererek tek bir kaynakta olabildiğince farklı tarzda soru tarzını görmenizi sağlar. Kitabın yapısında ki sorular KPSS’de çıkmış soruların mantığına uygun sorular olmalıdır.
KPSS hazırlıkta size basarilar dileriz ve uzun, titiz ve özverili bir çalışma ile başarılı olacağınıza inanıyoruz. Ve Sınav kategorimizdeki sınava hazırlık rehber yazılarımıza göz atamınızı öneririz. İşinize yarayacak dökümanlar bulacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ