Güncel Fikir Blog'u
KPSS Kaynak Kitap Tavsiyesi
Yazar: - 24 Ocak 2015
188.896
40

Merhaba değerli VeFikir okuyucuları, sizler için hazırladığımız KPSS Kaynak Kitap tavsitesi yazımızda 2015 2016 eğitim yılında KPSS öğrencileri hangi kaynakları daha çok tercih ediyor, Dershane hocaları Hangi kpss kaynak kitapları öneriyor ve hangi kitapları tercih ediyorlar  gibi çeşitli sorulara cevap verecek nitelikte bir bilgi verici yazı oluşturduk. KPSS Kaynak Kitap tavsiyesi yazımızı belli aralıklarla sürekli güncelleyerek zenginleştiriyoruz.

KPSS gibi önemli ve zorlu bir sınav maratonuna hazırlanırken başarımızı etkileyecek ve sınavlara yönelik kendimizi geliştirmemizi sağlayacak en önemli noktalardan birisi kullanacağımız kaynakları seçimlerimizdir. KPSS Genel kültür Genel Yetenek kaynak tavsiyesi, KPSS A kadro kaynak kitap tavsiyesi üzerinde duracağız. Aklınızda kullanacağınız kaynakları şekillendirirken sizler için hazırladığımız bu rehbere göz atabilirsiniz.

2016 KPSS sınavına hazırlanacak arkadaşlara tavsiyede bulunacak olursam, Genel kültür genel yetenek, A Kadro, Öğretmenlik alan bilgisi olsun, yaz tatilini ufak bir tatil yaptıktan sonra en etkili şekilde değerlendirmesidir. En azından bir kaç ders bitirmeye çalışın ki  özellikle A kadro öğrencileri kışın konuların ve derslerin çok olmasından dolayı oldukça zorlanmakta bazı dersleri ihmal etmektedir.

İkinci El KPSS A Kadro Ve B Grubu Kitaplarım 

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]KPSS serüveni sona ermesi ile birlikte elimde bulunan KPSS kitaplarımı satıyorum. Kitaplar temiz olup whatsapp (5065715879) ile resimlerini çekip atabilirim. Yada mail olarak ulaşabilirisiniz. ( brkltprmk@gmail.com) Elimdeki kitaplar için TIKLA [/box]

Genel kültür ve Genel yetenek bölümlerine Kaynak kitap tavsiyesi

KPSS B kadrolar için yani genel kültür genel yetenek (GK GY) için önerebileceğimiz kaynaklar.

beyaz kalem 2015

Türkçe, Matematik, Coğrafya, Tarih ve mantık sorularını bu yayınlardan çözerek KPSS maratonuna kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Beyaz Kalem 2015 -2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.

İhtiyaç Sır komisyonu 2015  – 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.

İhtiyaç Frekans 2015 – 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.

Yediiklim 2015  – 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.

KPSS Tarih Kaynak Kitap Tavsiyesi

2016 KPSS Evveliyat Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası İsem Yayıncılık

Kpss kaynak kitap tavsiyesi

Kpss kaynak kitap tavsiyesi

2016 KPSS 24 Saatte Tarih İhtiyaç Yayınları

2016 KPSS 24 Saatte Tarih İhtiyaç Yayınları

 

KPSS Coğrafya Kaynak Kitap Tavsiyesi

KPSS 2015 2016 yılı memurluk için ve alan için hazırlanan adaylar  coğrafya için yediiklim,ihtiyaç beyaz kalem gibi yayınların dışına çıkıp farklı bir kaynakları deneyebilir. İhtiyaç yayınları bilgileri tatmin edici düzeydedir.

2015 KPSS Coğrafya Dejavu Çözümlü Soru Bankası İhtiyaç Yayınları

2015 KPSS Coğrafya Dejavu Çözümlü Soru Bankası İhtiyaç Yayınları

Özellikle tarihten geçen sene üzerinde durdukları KPSS Tarihin Pusulası konu anlatımlı ve soru bankasındaki sorulan tüm soruları ile dikkatleri üzerine çekerek 2014 2015 KPSS’de en çok satılan tarih kitabı oldu. 2016 ‘da da en çok satan Tarih kitabı olacaktır.

Konu anlatımlarını ayrıca Hakan Dede’nin eğitim videolarından tamamlayabilirsiniz. Vefikir.com

Tarihin Pusulası 2014 yılında KPSS’de çıkan tüm soruların yer aldığı kitap olarak duymuşsunuzdur. Eğer KPSS Tarihin Pusulası kitabını bitirirseniz, KPSS 2016 tarih testinden full çıkarmamanız için neden olmayacaktır.KPSS-Tarihin-Pusulasi-Konu-Soru

KPSS Tarih Konu anlatımlarını ayrıca Hakan Dede’nin eğitim videolarından tamamlayabilirsiniz. Kendisi Tarih alanında gerçekten başarılı ve kendisi de uzaktan eğitim derslerine girmektedir.

 

KPSS Vatandaşlık ve Güncel Bilgiler kaynak kitap tavsiyesi

Güncel bilgiler ve vatandaşlık yayınları için kitap seç yayınları ve ihtiyaç yayınlarının kaynaklarını deneyebilirsiniz. KPSS güncel bilgileri bir de sınava 1 ay kala piyasadaki güncel bir kaynağı sitemize  ekleyeceğiz. Şu an için biraz erken.

2015 KPSS Vatandaşlık Dejavu Çözümlü Soru Bankası İhtiyaç Yayınları

2015 KPSS Vatandaşlık Dejavu Çözümlü Soru Bankası İhtiyaç Yayınları

2015 KPSS Genel Kültür Güncel ve Entelektüel Bilgiler Kitapseç Yayınları 

2015 KPSS Genel Kültür Güncel ve Entelektüel Bilgiler Kitapseç Yayınları 1

KPSS A Kaynak Kitap Tavsiye

Hukuk Kaynak Önerisi:

KPSS yönelik olarak genelde Piyasada  Themis KPSS Hukuk nasıldır diyecek olursak, incelendiğinde medeni hukuk  soruları incelendiğinde aslında KPSS müfredatına 10899627_807133869345650_740804318_nbiraz daha uzak sorular. Çok fazla satılsa da çıkmış sorular incelendiğinde KPSS’nin kapsamına göre daha ağır sorulardan oluşmaktadır. Genellikle kurum sınavlarına yöneliktir. Fakat genel hukuk soruları biraz daha KPSS müfredatına uygundur.

 • 657 yayınlarının çözümlü soru bankası Tüm hukukları içerir.  ( 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.)
 • Kemal Gözler- Hukuka Giriş  ( 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.)
 • Ceza Hukuku-Ceza Muhakemesi Hukuku:  İsmail Ercan ( 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.)
 • Anayasa ve İdare Hukuku:  Zehra Odyakmaz  ( 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.)
 • Ticaret Hukuku: Agon Yayınlar  ( 2016 yılı içinde aynı kaynaklar tavsiyemizdir.)
 • KONSENSUS Adli – İdari Hakimlik Çıkmış Sorular 2 Cilt Ahmet Nohutçu kaynak kitabını öneririz. Ayrıca banka sınavlarına hazırlananlar için de uygundur. Cilt I Kamu Hukuku, Cilt II Özel Hukuk kitabıdır.
 • Sui Generis – Adli Hakimlik Hukuk Soruları 1. Cilt vefikir.com

Genel tekrarlarınız için Dönüşüm Yayınlar KPSS Hukuk, Kamu Hukuku ve Özel Hukuk kaynaklarını tavsiye ederiz. Çıkmış sorulardan derlenen Savaş yayınlarından çıkan KPSS Hukuk soru bankası başucu kitabınız olabilir.

KONSENSUS Adli idari Hakimlik

KONSENSUS Adli idari Hakimlik

kpss Dönüşüm hukuk 2 cilt

kpss Dönüşüm hukuk 2 cilt

sui-generis-adli-hakimlik-hukuk-sorulari-1

sui Generis Hukuk Kaynak Kitap Tavsiyesi

İktisat Kaynak Önerisi:

kpss mikro iktisat 2015

Yüksel Bilgili-Mikro  İktisat
Yüksel Bilgili-Makro İktisat
 Zeynel Dinler-İktisat Çıkmış Sorular
 Yüksel Bilgili-Ceteris Paribus
Ceteris Paribus 2 defa bitirirseniz eğer KPSS için yeterli düzeyde olacaktır sizin için. 1000 küsür sorudan oluşmaktadır 1 cildi. Zeynel Dinler ve Yüksel Bilgili iktisat alanında mutlaka göz atmanız gerekenlerdir.

Muhasebe Kaynak Önerisi:

numerus kpss soru bankası

Muhasebe Kaynak Önerisi

Abaküs Yayınları  Muhasebe konu anlatımlı.

Murat Yayınları Muhasebe kitabını değerlendirebilirsiniz. Hatta murat yayınları KPSS A kadroları için değerlendirilecek 2. alternatif yayınlardır. Murat yayınlarını da alıp çözebilirsiniz.

Ayrıca Numerus özgün muhasebe soruları kitabını temin ederek faydalananilirsiniz.

Kurum ve KPSS müfredatına uygun olarak hazırlanan ve muhasebe standartlarını da içeren Numerus 1437 özgün sorudan oluşmaktadır.

 

Maliye Kaynak Önerisi:

4T  Yayınlarının Maliye kitabını tavsiye ediyoruz. Mutlaka maliye alanında bitirmeniz gereken bir yayın.

Yine maliye’den Ümit Kaymak kitabı size yararlı olacak bir kaynak.

maliye 4t 2015 2016

 

KPSS A Grubu Deneme Yayın Tavsiyesi

Murat yayınlarının A grubu denemelerini sınava 2-3 ay kala çözebilirsiniz. Eksiklerinizi görmeniz açısından faydalı olacaktır.

murat yayınları deneme

 

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Kaynak Kitap Tavsiyesi

Yeni bir KPSS 2015 2016 döneminin yavaştan start almasıyle birlikte öabt kitapları 2015 ve öabt kitapları 2016 yılı için vefikir.com ziyaretçilerine  tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Siz değerli okuyucularımız için hazırlamış olduğumuz bu rehberimizde tüm branşlara ait öabt kitapları 2016 yılı için bulabileceksiniz.

Öğretmen adayı arkadaşlar için önerilecek kaynaklar genelde dershanelerin verdiği kaynaklar olmakla birlikte Beyaz kalem, Pegem, Akçağ yayınlarını tavsiye edebilirim. Konu anlatım eksiği olmayanlar direk soru bankalarına yönelebilir. Öabt edebiyat kaynak tavsiyesinde murat yayınlarını tavsiye edebilirim. Çalışırken odanızın duvarlarını notlarla kaplamaya başlarsanız yıl sonunda bizimle odanızın duvarının resimlerini paylaşırsanız seviniriz 🙂

Türkçe Öğretmenliği KPSS Kaynak Kitap Tavsiyesi

murat yayınları, yediiklim yayınları, yargı yayınları, pegem, kitapseç, müfredat yayınları, ihtiyaç, beyaz kalem içinden seçeceğiniz 2 -3 farklı kaynak sizin işinizi görecektir. Bol bol deneme çözmeye özen gösterin.

ayrıca Türkçe öğretmenliği KPSS kaynak seçimi için hazırladığımız rehbere göz atmak isterseniz [button color=”red” size=”small” link=”http://vefikir.com/turkce-ogretmenligi-2015-kpss-kaynak-secimi” icon=”” target=”false”]Tıklayınız[/button]

Sınıf Öğretmenliği

2015 ÖABT Sınıf Öğretmenliği Konu Anlatmlı Modüler Set Yediiklim Yayınları

2015 ÖABT Sınıf Öğretmenliği 12 Çözümlü Deneme İhtiyaç Yayınları

2015 ÖABT Sınıf Öğretmenliği Seti Konu Anlatımlı İhtiyaç Yayınları

2015 ÖABT Sınıf Öğretmenliği Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yediiklim Yayınları

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

Yargı ,Murat Yayınları,Yedi İklim ,Pegem, Murat Yayınları, Beyaz kalem ve bol bol deneme ( en az 60) İhtiyaç öabt denemelerini tavsiye ederiz

2015 ÖABT İlköğretim Matematik Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 10 Deneme Pegem Yayınları

2015 ÖABT İlköğretim Matematik Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı Yargı Yayınları

 

FEN BİLİMLERİ/FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ

Yargı ,Murat Yayınları,Yedi İklim ,Pegem, Murat Yayınları, Beyaz kalem ve bol bol deneme ( en az 60) İhtiyaç öabt denemelerini tavsiye ederiz

SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ

Beyaz Kalem Yayınları ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü 10 Deneme

2014 ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası Kitapseç Yayıncılık

2014 ÖABT Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Konu Kitabı İhtiyaç Yayınları

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ

Yargı ,Murat Yayınları,Yedi İklim ,Pegem, Murat Yayınları, Beyaz kalem ve bol bol deneme ( en az 60) İhtiyaç öabt denemelerini tavsiye ederiz

Beyaz kalem 2015 Denemeleri ve Konu anlatımı

İhtiyaç Konu anlatım Edebiyat

TARİH ÖĞRETMENLİĞİ

Beyaz Kalem Yayınları ÖABT Tarih Çözümlü 10 Deneme

Murat Yayınları 2015 Öğretmenlilk Alan Bilgisi Tarih Öğretmenliği Konu Kitabı

2015 ÖABT Tarih Tamamı Çözümlü 10 Deneme Pegem Yayınları

2015 ÖABT Tarih Öğretmenliği Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yediiklim Yayınları

FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ

2015 ÖABT Fizik Konu Anlatımlı Kitap Pegem Yayınları

2015 ÖABT Fizik Öğretmenliği Konu Anlatımlı İhtiyaç Yayınları

2015 ÖABT Fizik Bilgiler Öğretmenliği Yaprak Test İhtiyaç Yayınları

2015 ÖABT Fizik Öğretmenliği 12 Çözümlü Deneme İhtiyaç Yayınları

COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ

Beyaz Kalem Yayınları Öğretmenlik Alan Bilgisi Coğrafya Çözümlü 10 Deneme

Yargı Yayınevi 2015 ÖABT Coğrafya Soru Bankası

2015 ÖABT Coğrafya Öğretmenliği 12 Çözümlü Deneme İhtiyaç Yayınları

MATEMATİK (LİSE) ÖĞRETMENLİĞİ

Murat Yayınları 2015 ÖABT İlköğretim ve Lise Matematik Öğretmenliği Konu Anlatımlı Set

2015 ÖABT Lise Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem Yayınları

2015 ÖABT Lise Matematik Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 10 Deneme Sınavı Yargı Yayınları

KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ

2015 ÖABT Kimya Öğretmenliği 12 Çözümlü Deneme İhtiyaç Yayınları

Yargı Yayınevi 2015 ÖABT Kimya Soru Bankası

2015 ÖABT Kimya Konu Anlatımlı Pegem Yayınları

2015 ÖABT Kimya Öğretmenliği Konu Anlatımlı Kitap İhtiyaç Yayınları

BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ

2015 ÖABT Biyoloji Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 15 Deneme Sınavı Yediiklim Yayınları

2016 ÖABT Biyoloji Öğretmenliği Çek Kopar Yaprak Test İhtiyaç Yayınları

2015 ÖABT Biyoloji Öğretmenliği Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem Yayınları

Ayrıca biyoloji öğretmenliği Kpss kaynak tavsiyesi yazımıza göz atmak ve detaylı bilgi almak isterseniz, Biyoloji Öğretmenliği 2016 KPSS Kaynak kitap tavsiyesi yazımızı [button color=”red” size=”medium” link=”http://vefikir.com/biyoloji-ogretmenligi-2015-kpss-kaynak-secimi” icon=”” target=”false”]buradan[/button] okuyabilirsiniz.

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ

ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği 10 Çözümlü Deneme Sınavı Beyaz Kalem Yayınları

2015 ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Soru Bankası Yargı Yayınları

2015 ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 15 Deneme Sınavı Yediiklim Yayınları

2016 ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tamamı Çözümlü 5 Deneme Yediiklim Yayınları

2015 ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Konu Anlatımlı Kitap Murat Yayınları

2015 ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Soru Bankası İhtiyaç Yayınları

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ 

Yargı ,Murat Yayınları,Yedi İklim ,Pegem, Murat Yayınları, Beyaz kalem ve bol bol deneme ( en az 60) İhtiyaç öabt denemelerini tavsiye ederiz

2015 ÖABT İngilizce Konu Anlatımlı Kitap ABY Yayınları

2015 ÖABT İngilizce Öğretmenliği Konu Anlatımlı Kitap Pegem Yayıncılık

2015 ÖABT İngilizce Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem Yayınları

Beyaz Kalem Yayınları Öğretmenlik Alan Bilgisi İngilizce Çözümlü 10 Deneme

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 40 Yorum Var)
 1. Arda dedi ki:

  İyi günler değerli admin ben 3 yıl sonra kpss ye gireceğim . Çalışma sistemim şuan nasıl olmalı . Eğitim bilimlerinden giricem bölümüm bilgisayar öğretmenliği . Kaynak olarak bu kitapları önerir misin. Hangi sine yoğunlaşmalıyım. Gk gy eb

  1. brkltprmk dedi ki:

   Verdiğimiz kitaplar gk ve gy için piyasada ihtiyaç beyaz kalem kaynaklarını çözebilirsiniz. Eğitim bilimlerine uzak olduğum için yanlış yönlendirme yapmayım

 2. Arda dedi ki:

  Ltfen cevap bekliyorum

  1. brkltprmk dedi ki:

   Youtube da bulunan ders videolarından yararlanabilirsiniz. Özellikle tarih Hakan Dede tavsiye ederim

 3. mert dedi ki:

  admin kpss b lisans 2016 için soru bankası mı , yoksa konu anlatımlı kitap mı. kırtasiyelerde bulunan en iyi kitap hangi

  1. admin dedi ki:

   Konu eksiğiniz varsa eğer konu anlatımlı. Konu eksiğiniz yoksa soru bankası tavsiye ederim. Yedi iklim, Beyaz Kalem, Fem, İhtiyaç, Uzman kariyer kaynaklarını B grubu için değerlendirebilirsin

 4. ahmet dedi ki:

  admin kpss a iibf mezunları için hangi kaynakları tavsiye edersin.

  1. admin dedi ki:

   Yukarda verdiğim maliye hukuk iktisat muhasebe kaynaklarından yararlanabilirsiniz.

 5. muhammet dedi ki:

  Paylaşımınız için saolun. A grubu alan dersleri için konu anlatım kitapları tavsiye etmişsiniz. Bunların dışında konu anlatım kitabına gerek varmı bütün konuları içerirmi bu konu anlatım kitapları birebir kpss yönelik mi?(işletme iktisat maliye muhasebe hukuk)

  Birde ayrı olarak bir şey sorcam. Ben lisans işletme mezunu oldum diyelim. Kpss a grubunda gk ve gy dışında işletme iktisat maliye muhasebe hukuk girmeyi düşünüyorum. Birde çalışma ekonomisi kamu yönetim uluslar arası ilişkiler dersleri sınavlaır var. Bu derslere girmesem sadece iktisat işletme maliye muhasebe hukuk derslerine girsem çok şey kaybedermiyim. Tercihlerimde çok şey kaçırmış olurmuyum.

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Muhammet hocam elinize sağlık. 2016 KPSS Kaynak kitap tavsiyesi ve 2016 KPSS A grubu kaynak tavsiyesi için size şu önerilerde bulunabilirim. Öncelikle genel kültür genel yetenek için eğer konu eksiğiniz varsa konu anlatımlı kitaplar ile eksiklerinizi giderebilirsiniz. Yada alternatif olarak konu eksik olduğunuz yerleri Youtube’ da KPSS ders videolarını dinleyerek giderebilirsiniz. Konu anlatımlar ilgili dersin tüm konu anlatımlarını içerir.

   Alan kitabı olarak tavsiyem de zaten senin esas olarak sorumlu olduğun mikro makro iktisat, muhasebe,maliye, Hukuk dersleri. Dershane de verilen dersler de bunlar. Bunlara yönelik piyasada isim yapmış çözümlü kitapları alıp 2 defa bitirirseniz A kadrolarının kapılarını sonuna kadar aralarsınız.

   Ayrıca biliyorsunuz A kadro sınavı 2 oturum.. Bugün bende girdim. İlk oturum da muhasebe iktisat maliye hukuk çözüyoruz (işletme de var). İkinci oturumda eğer bitirdiğiniz bölüm mesela Çalışma ekonomisi ise o sınavda çalışma ekonomisi sorularını çözmeniz , o puan türünde puanınızın hesaplanmasını sağlayacaktır. Bir alım olduğunda başvurabilirsiniz. Yine de girmenizde fayda var.
   Ayrıca KPSS kaynak kitap düşünürseniz elimdeki kitaplarımdan seçebilirsiniz. http://www.r10.net/showthread.php?p=1070612830#post1070612830

 6. Seçkin kaya dedi ki:

  simge hanım ben çalışıyorum pek vaktim yok çünkü sadece bir konu anlatım seti alıcam digerlerini soru bankasını şeklinde alıcam konu anlatım olarak yediiklim soru bankası olarak beyaz kalem birde tarihin pusulasını alsam olurmu

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Boş zamanlarınızı güzel değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Puan hedefiniz nedir?

   Konu anlatım yediiklim iyidir. Tarihten tarihin pusulası konu anlatım mı soru bankası mı dusunuyorsunuz. Aslında video dersleri de tavsiye edebilirim size. Alacağınız kaynaklarda sadece soru bankaları olabilir.

   1. Seçkin kaya dedi ki:

    konu anlatımı yedi iklim soru bankası beyaz kalem daha sonra başka kaynakların soru bankalarıda olabilir tarihin pusulası ise konu anlatımı olacak o şekilde düşündüm iktisat mezunuyum 85-90 arası hedefim

 7. Doğan dedi ki:

  Merhabalar, öncelikle insanlara yardım edip bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. Ben 2016 Lisans B grubundan ilk kez kpss’ye gireceğim. Yayınların 2016 sürümleri eylül ayında piyasaya girecekmiş, sizce eylüle kadar beklesem mi yoksa şimdiden 2015 basımlı konu anlatımlarını mı alsam? Bir de hangi yayınları önerirsiniz? sanırsam beyaz kalem, yediiklim, tarih pusulası revaçta gibi.. Yediiklimin 2015 konu anlatım setini alırsam, eylülde sadece ihtiyaç’ın ve tarihin pusulasının 2016 soru bankalarını alırım. Değerli görüşleriniz ile yardımcı olursanız çok mutlu olurum.. Sevgiler

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   2016 KPSS B grubuna çift yıl olduğu için memur alımlarından dolayı mı giriyorsunuz acaba? B kadro bilgileri sabittir kitaplarda değişen bir konu olmuyor. Bu yüzden şimdiden alıp çalışabilirsiniz. Yenilenen kapak sizi aldatmasın 2014 yayınları da işinizi görecektir.
   Tarihte tarihin pusulası,
   beyaz kalem yediiklim,İhtiyaç sır komisyonu istediğinizi seçebilirsiniz. Konu eksiğiniz yoksa konu anlatım almayın derim. Yada eksik olan konunuz az bir kısım ise youtube üzerinden video dersleri değerlendirebilirsiniz.
   Yorumlarınız için teşekkür ederiz, İyi günler dileriz.

   1. Doğan dedi ki:

    Fizyoterapist kadrosundan gireceğim Simge Hanım. Uzman kariyerin 2015 konu anlatım setini ve Tarihin pusulasını aldım, o dediğiniz kaynakların da soru bankalarını eylülde 2016 yayınlarından alacağım. Temelim var diye düşünüyorum, haftada 1 gün de kursa giderim ama yazılsam mı bilemedim henüz okul da bitmedi. Görüşlerinizi paylaştığınız için tekrardan teşekkür ederim. Saygılar

    1. Simge Ceylan dedi ki:

     Teşekkür ederim yorumlarınız için. Youtube üzerinden video dersleri değerlendirebilirsiniz. Örneğin Tarih Hakan Dede Tarih video derslerine bakabilirsiniz youtube üzerinden. Ona göretercihinizi yaparsınız gelecek haftalarda.

 8. nur dedi ki:

  merhaba, ben B grubu kpssye gireceğim. sosyal hizmetler okuyorum ve şu an 3.sınıfım. kaynak konusunda değilde nasıl çalışmam gerektiği hakkında bilgi almak istiyorum. ve temel çok az bende. şimdiden nasıl başlayıp nasıl ilerlemem gerkiyor. yardımcı olabiilirmisiniz acaba?

 9. Gorkem dedi ki:

  Oncelikle paylasim icin tesekkur ederim. Ben kimya ogretmenlik sinavina girecegim. Oabt olarak onerileriniz nelerdir? İhtiyac yayini konu anlatimi ve soru bankasi aldim. İkiside birbirinden berbat. Soru bankasindaki sorular hatali.konu anlatimi ise ondanda beter.

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Merhaba Görkem,
   Kimya için Pegem Beyaz kalem yayınlarını araştırdınız mı acaba? Pegem ve Beyaz Kalem Öabt’de öne çıkan yayınlardan sizin alanınız için de tavsiyeler ve çok satanlar arasında.

 10. Nur dedi ki:

  Evet hakan dedenin videolarını biliyorum, o bilgilerin kitabı da elimde mevcut ama sanki yeterli olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden vereceğiniz bütün bilgilere açığım, yardımcı olmanızı istiyorum.
  Paylaşım yapmıştım ilk gördüğümde sayfanızı 🙂

 11. derya dedi ki:

  lise matematik öğretmenliği için kitap araştırıyorum bu yıl sadece kpss ye hazırlanacağım matematik konu anlatım ve soru bankası,genel kültür genel yetenek kitabı ve eğitim biilimleri kitabında tavsiye etiiğiniz yararlı olabilcek kitaplar neler

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Murat Yayınları 2015 ÖABT İlköğretim ve Lise Matematik Öğretmenliği Konu Anlatımlı Set
   Beyaz kalem ve Yediiklim yayınları soru banklarını düşünebilirsiniz.

 12. Eğitim Matik dedi ki:

  Onlarca Kitap ve ders notları arasında kaybolmaya son.

  KPSS ye hazırlıkta yeni yöntem.

  SMS ile Hazırlarlanın. Ders Özetlerini Size SMS ile Gönderelim.

  ‪#‎egitimmatik‬ ‪#‎ihtiyacyayinlari‬ ‪#‎kpss‬ ‪#‎kpss2016‬ ‪#‎güncelbilgi‬ ‪#‎kpssguncelbilgiler‬ ‪#‎egitimbilimleri‬ ‪#‎rehberlik‬ ‪#‎egitimbilimleri2016‬

 13. Ezgi dedi ki:

  Merhabalar, Ben 2016 kpss-b grubu sınavına gireceğim. Bilgisayar müh. mezunuyum. Tarih,coğrafya, vatandaşlık hepsi 0 bende. Acaba bana hangi kaynakları önerirsiniz? Dershane olarak ihtiyaç akademiye gidip,diğer kaynakları da temin edeyim diyorum ama manisada nasıl dershane bir fikrim de yok. Tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkürler 🙂

 14. Berna dedi ki:

  Merhaba ben 2016 kpss ye girecegim. Rehber ögretmen alan bilgisi icin konu anlatimli bir kaynak kitap yorumlarda goremedim. Yorumlari goruncede telaslandim acikcasi. Egitim ve gk gy set olarak konu anlatimli murat yayinlari aldim. Konulari ordan bitirip beyaz kalem, pegem ve yediiklimden soru cozmeyi dusunuyordum. Murat yayinlariyla yorumlarda onerilen kaynaklar olarak cok
  Gecmedigi icin eksik hissettim kendimi. Hedefim en az 90. Nasil calismaliyim. Dershaneye gitmemekte kararliyim. Ortalama 85 ustu yapabilecek kapasiye sahip oldugumu dusunuyorum. Zorlamam gerekecek

 15. Petek dedi ki:

  Merhaba, bu sene Kpssye ilk kez ciddi anlamda hazırlanıcam ama aynı zamanda da öğretmenlik yapıyorum özel bir okulda sadece akşamları çalışmak için vaktim olacak. İnternetten araştırdığım kadarıyla bazı hazır gk-gy ve eğitim bilimleri notları var acaba bunlardan edinsem konuları çalıştıktan sonra farklı kaynaklardan bol bol soru çözsem yeterli olur mu ve bu alacağım notlar işime yarar mı? Soru bankası olarak ne kadar farklı yayından soru görsem o kadar iyi olabilir diye düşünüyorum buna öabt de dahil. Şimdiden çok teşekkürler 🙂

 16. Ayşegül dedi ki:

  Türk dili ve edebiyatı okuyorum genel kültür ve genel yetenek çalışmak istiyorum yukarıda paylaştığınız yazıya baktım ama pek anlaşılır gelmedi rica etsem tekrar anlatırmısınız bana ve nasıl bi yol izlemeliyim tavsiyeleriniz nedir

 17. brkltprmk dedi ki:

  Güzel paylaşım teşekkürler

BİR YORUM YAZ