Güncel Fikir Blog'u
İos 9 Beta
Yazar: - 10 Temmuz 2015
691
0

Apple, birçok yenilikle beraber gelen yeni mobil işletim sistemi iOS 9’u yayınladı. Hemen hemen beta aşamasında olan iOS 9’u indirebilmek için Apple Beta Yazılım Programı’na kayıt yaptırmanız gerekiyor.

iPhone’unuza iOS 9 beta güncellemesini indirmek için ilkin Safari tarayıcınızı açın ve Chrome yada başka bir tarayıcı kullanmayın. Hemen sonra beta.apple.com/profile sayfasına girin.

Ondan sonra Download Profile tuşuna basın. Hepsi bu… Sonrasında güncellemenin yüklenmesi için Ayarlar menüsüne yönlendirileceksiniz.

Install kısaca Yükle butonuna tıkladıktan sonrasında ise güncelleme kurulumu başlamış olacak.

iOS 9 İLE GELEN ÖZELLİKLER

iOS 9 ile iPad’lere yeni özellikler kazandırılacak. Bu özelliklerle birlikte iPad üstünde yazı yazmak oldukca daha kolay olacak. Hususi kısa yollara haiz bir klavyeye haiz olacak yeni iPad işletim sisteminde fizyolojik klavye ile yapılanların hepsi iPad’in dokunmatik ekranında yapılabilecek. Buna ek olarak iPad’te çoklu uygulamalar daha rahat kullanılabilecek.

Ekran ikiye bölünerek kullanılabilecek. Mesela bir yanda e-posta yazarken öteki yanda internette gezilebilecek. Videolar ise ekranın bir köşesine küçültülebilecek ve öteki uygulamalar kullanılmaya devam edilebilecek.

iOS 9’un en büyük özelliği ise kullananların artık şarj sorununu çözmeye aday olması. Düşük enerji moduna haiz olacak iOS 9’un şarjı bu moda geçirildiğin 3 saat daha artacak.

iOS 9 ile beraber gelen en sıradışı özellik ise bilinmeyen numaraları bitirecek olan fonksiyon.

Mesela telefon rehberinizde olmayan biri aradığında iPhone’unuz derhal numaranın altında tahmin yürüterek numaranın ilişik olduğu kişiyi sizle paylaşacak. Doğrusu bilinmeyen numara sizi aradığında kim bulunduğunu o an görebileceksiniz. Bu özellik ile beraber Apple, kullananların telefon numaralarını ve bilgilerini hiçbir şekilde kimselerle paylaşmayacağının da altını çizmeyi dikkatsizlik etmedi.

iOS 9 yayınlandığında hangi cihazlara yüklenebilecek? İşte iOS 9’u destekleyen iPhone ve iPad modelleri: iPad 2, 3’üncü jenerasyon iPad, 4’üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5’inci jenerasyon iPod touch…

TWITTER’DA TREND OLDU

iOS 9 beta’nın yayınlanmasıyla tüm dünya ve Türkiye’de iOS 9 TT listesine bir numaradan girdi. iOS 9’un beta sürümünü indirenler Twitter üstünden yorumlarını paylaşıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ