Güncel Fikir Blog'u
İnternetten Para Kazanmak
Yazar: - 14 Ağustos 2015
991
1

Günümüzde artık internetten para kazanmak çok kolaydır. Bunun için az çok bilgisayar bilginiz olması, teknoloji takip etmeniz ve bunlar hakkında işlemler yaparak internet sektöründen para kazanabilmeniz mümkündür.

Bu makalemde sizlere internet üzerinden kolayca para nasıl kazanabilirsiniz onları sizlere aktarmaya çalışacağım.

  • Evinizde internetiniz var ve oyunlara karşı meraklıysanız, oyunların dosyalarını indirebilir arşiv olarak tutabilirsiniz. Bu arşiv dosyalarınızı rapidshare, fileshare, letitbit ve buna benzer download sitelerine yükleyebilir, forum veya sosyal paylaşım sitelerinde de duyurma işlemi sonrasında internet üzerinden indirilmelerini sağlayabilirsiniz. Dosyalarınız ne kadar çok indirilirse o kadar çok para kazanmanız mümkündür.

Ayrıca bazen internette gezerken illa denk gelmissinizidir. Bazı linkler kısaltma servisleri ile kısaltılır. Örneğin bir site linki yazarsinek.com olsun. Link kısaltma servisi ile bu link ad.fly/yazarsinek yada bit.ly/7373es8 gibi linkler oluşturulur. Ziyaretçi buna tıklandığında sayfaya yönlendirilir. Bu gibi servisleri kullanarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu servisler adfly, bitly, shorte gibi yabancı sitelerdir. 10000 ziyaretçiye 5 dolar vermektedir. Ödemeyi paypal hesabına alabilirsiniz.

İnternetten Para kazanma Sanatı

İnternetten Para kazanma Sanatı

  • Youtube internet üzerinden kazandıran en büyük sosyal medyalardan birisidir. Piyasada bulunan ve kişisel geliştirmeye açık olan, düşünce altyapınızı kullanarak youtube üzerinde kanallar açabilir, açmış olduğunuz bu kanallara yayımlanmamış videolarını paylaşarak fenomen olma imkanı sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok video paylaşır ve izlenme oranı kitlesini yakalayabilirseniz youtube üzerinden de para kazanabilirsiniz. Bunun için elinizde bir kamera ve parlak fikirleriniz yeterli. Bunlari video’ya alarak youtube kanalınıza yükleyeyerek para kazanabilirsiniz. Sadece bir youtube hesabı açarak işe başlayabilirsiniz. Hesap açarken para kazanma seçeneği aktif olması için Türkiye değil de farklı bir ülke seçerek kayıt olmanız gerekmektedir. Zira ülkemizde Youtube’da para kazanma aktof değil.
  • İnternet ortamında bulunan anket doldurarak para kazandıran siteler üzerinden boş vakitlerinizde size tercih olarak sunulmuş anketleri doldurarak, anket başına para kazanabilirsiniz. Google üzerinde araştırma yaparak anket sunan sitelere ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken size anket için katolog tarzı ürünler satmaya çalışan kişilerden uzak durmanız gerektiğidir.

Bayan arkadaşlarımızın internet üzerinden para kazanmaları daha çok yüksektir. Bayanlarımızın yemeklere karşı hobi besledikleri ve kendilerine ait tarifleri paylaşarak para kazanabilmeleri mümkündür.

İnternetten Para kazanma Sanatı

İnternetten Para kazanma Sanatı

Bu bahsettiklerimize örnek verecek olursak;

  • Firmaların aşırı yoğun olması, evde yemek yapan bayanların yemeklerini satmaları mümkündür. Taleplerin yoğun olmasıyla birlikte ev yemekleri sektörü gün geçtikçe hızla büyümektedir. Ev hanımıysanız, çevrenizde bulunan firmalara teklifler sunarak iş alabilir, evinizde yemek yaparak para kazanabilmeniz mümkündür.
  • Bir çok global forum sitelerinde yemek tarifleri adı altında makaleler alınmaktadır. En çok rağbet gören konulardan bir tanesidir. Kendinize ait veya bilmiş olduğunuz yemek tariflerini kendinize özgün kişisel olarak yazarak 100 kelimesi 1TL ‘den oluşarak makalelerinizi satıp para kazanabilirsiniz.

İnternet sektöründen makalemizde bahsetmiş olduğumuz gibi para kazanmak çok kolaydır.
Hatta wmaraci.com r10.net gibi Webmasterların uğrak yeri olan sitelerde bir kaç saat içerisinde makaleler taliplerini bulacaktır. Sizlere bu bilgileri vererek bir nebzede katkıda bulunabildiysek teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. brkltprmk dedi ki:

    Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ