Güncel Fikir Blog'u
Halkbank Mülakat Sınavları
Yazar: - 10 Ağustos 2015
734
0

Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan bankalardan birisidir. Bugün ise bünyesinde Emlak bankasını, Pamuk bankasını barındıran oldukça büyük bir bankadır. Bu bankada çalışmak ise oldukça zor olsa gerek şu demek oluyor ki aslına bakarsak bankada çalışmak değil bankaya çalışmak için girmek zor olsa gerek. Oldukça sıkıntılı mülakatlar ve süreçlerinden sonrasında özenle seçilen kişiler bankada çalışmaya adım atar aslına bakarsanız muhtemelen de oradan emekli olurlar. Birçok banka sektöründe çalışan bankacının ya da çalışmak isteyen kişinin hayalindedir bu bankada çalışmak. Peki, halk bankası mülakat soruları ve süreci nasılmış inceleyelim.

HALK BANKASI MÜLAKAT SORULARI

HALK BANKASI MÜLAKAT SORULARI

Halk bankası mülakat soruları nedir?

Genel olarak her bankanın yapmış olduğu benzer biçimde birebir görüşmeye çağrı ediliyorsunuz. Gittiğinizde küçük bir genel kültür testi yapabiliyorlar. Ondan sonra 7 8 şahıs ile aynı anda görüşüyorsunuz kısaca her bir birim müdürüyle ya da üstünüzle ayrı ayrı görüşmek yerine hepsiyle aynı anda görüşmüş oluyorsunuz. Yazılı imtihan yaptıkları durumlar da ise yalnız kendi alanınızdan bilginizi ölçmek için sual soruyorlar. Bakalım mülakat sürecine giren kişilere neler sormuşlar?
Türkiye’nin hangi ilinde çalışmak istersiniz?
Kendinizi iyi mi tanıtırsınız?
Bankamızın seni görevlendirdiği şubeden başka bir şubeye atama isteyecek misin? Yoksa senin için tüm şubeler aynı mıdır?
Niçin İstanbul?
Başkanın devamlı söylediği ‘men dakka dukka’ ne anlama geliyor?
Kariyer hedefiniz nedir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ