Güncel Fikir Blog'u
Banka Sınavlarına Nasıl Hazırlanılır
Yazar: - 14 Ağustos 2015
811
0

Ülkemizde etkinlik gösteren devlet yada kişi bankaları bazen personel alımları yapmaktadır. Her iş başvurusunda olduğu şeklinde bankalarda da personel alımlarında bazı sınavlar ve mülakatlar silsilesi bulunmaktadır. Pek oldukça aday bu silsileden geçerek banka çalışanlarından birisi olmak amacıyla büyük çaba etmektedir. Bu mevzuda ilk ve en mühim nokta bankanın açmış olduğu sınavda başarı göstermiş olmak ve mülakatlara girmeye hak kazanmaktır. Peki, banka sınavlarına nasıl hazırlanılır? Aday sayısının oldukça fazla olduğu göz önünde bulundurulduğunda sıralamaya girebilmek için oldukça yüksek puanların alınması gerektiği gerçeği ile karşılaşırız. Adaylar, banka imtihanlarına çalışmak ve bu sınavdan yüksek not alabilmek için çeşitli yollar izlemektedir. Bazıları aldıkları kitaplarla evde kendileri iş yapmaktadır. Bazıları ise hususi ders alarak banka imtihanlarına hazırlık yapmayı tercih etmektedir. Eğer sınava hazırlanan aday, KPSS benzer biçimde öteki sınavlara da hazırlık yapıyor ise evde kendi başına emek harcaması daha uygun olacaktır. Fakat yalnız banka imtihanlarına çalışıyorsa ve durumu oldukca fazlaca iyi değilse ne olursa olsun hususi ders almasını tavsiye ederiz.

KPSS sınavının ardından özellikle yaz aylarında bankaların ara elaman ve personel alım ilanlarını sizler için takip edip bilgilendirme yapacağız. Bankalarda sorulan sorular ile ilgili ve mantık sorularını derleyip sınavlarına girmeden önce en azından bir bilgi birikimine sahip olmanız için sitemiz üzerinden indirmenize olanak sağlayacağız.  Sağ kısımda bulunan Ve KPSS kategorisi veya arama yaparak bu dosyalara ulaşabilirsiniz.

Banka mülakatlarına hazırlıkta çıkan sorular ve çıkması muhtemel sorular ve taktikler için her bankaya özel banka sınavlarına hazırlık mülakat başlıklarına gözatabilirsiniz.

İNG Bank Mülakat Sınavları

Şekerbank Mülakat Sınavları

Bank Asya Mülakat Sınavları

Halkbank Mülakat Sınavları

Denizbank Mülakat Sınavları

Akbank Mülakat Sınavları

İş Bankası Mülakat Sınavları

Ziraat Bankası Mülakat Sınavları

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ