Güncel Fikir Blog'u
Asus Zenfone Andorid 4.4.2 Güncellemesi
Yazar: - 26 Mayıs 2015
684
0

Asus tarafından yapılan açıklamada piyasaya sürdükleri telefonların arkasında durarak en düşük modele bile Andorid 5.0 Güncellemesi vereceklerini söylemişlerdi. Mart Nisan aylarında verilmesi beklenen  Andorid  Güncellemesi Mayıs ayının sonuna doğru Türkiye’de verilmesi bekleniyordu fakat işler yine aksamış olacak ki güncellemeri yaz aylarında alınacak şeklinde tahminler yürütülüyor.

Andorid Güncellemesi sadece Zenfon 5 serisi değil, Zenfone 6 ve alt düzey Zenfon serilerine de verilecek aynı zamanda. Asus android 5.0 2014 yılı yaz aylarında çıkmasına rağmen kullanıcılarına 2015 yaz aylarında ulaşılacağı tahmin ediliyor.

Andorid 4.4.2 Güncellemesi Detayları

4.4.2 güncellemesi yaklaşık olarak bağlantı hızına göre  40 dakika sürecek olan güncelleme işleminizde 92 paket verisi güncelleniyor. Güncellemede önce çıkan diğer detaylar;

1. Batarya Tüketim Tespiti özelliği eklendi.

2. Batarya tüketen uygulama tespit edildiğinde ‘Kapat’ veya ‘Kaldır’ bildirimi gelir.

3. İptal seçeneği Pil ayarları içerisindedir.

4.Otomatik Başlayan Servis Yöneticisi

5. Batarya tasarrufu ile zenfon modellerinin büyük sorunu olan batarya sorununun önüne geçmesi planlanmış ve bataryayı tüketen uygulamarı bu sayede devre dışı bırakabiliyorsunuz

6. Bellek tasarrufu ile kapatılan uygulamalar siz yeniden başlatana kadar yeniden başlatılmaz ve sistem belleğini sömürmesi engellenir. Android  güncellemesi ile özellikle bellek kazanım alanında gerçekten büyük bir değişiklik yapılmış ve hız olarak farkedilmekte.

7.ASUS ZenCircle isimli uygulama eklenmiş

8.ASUS FotoKolajı Eklendi. Yeni sticker ve kolaj modelleri eklendi

9. Asus WebStorage güncellemesi getirildi.

Zenfone Andoroid  güncellemesi için

ZenFone model telefonunuzda android güncellemesi yapmak için

Kablosuz özelliğini etkinleştirin

WiFi ağına bağlanın

Asus-zenfone

Asus-zenfone

Ayarlar – Sistem güncellemeleri – Güncelleme Denetle tıklayarak güncelleştirmenin yüklenmesini bekleyin. Daha sonra tamam dedikten sonra telefonunuz yeniden başlatılarak güncelleştirmenizi yapacaktır.

image

image

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ