Güncel Fikir Blog'u
Android Facebook Lite Nedir
Yazar: - 06 Haziran 2015
1.462
2

Android Facebook Lite, andorid kullanıcıları arsında düşük model telefona sahip olanların uzun süreden beri beklediği bir özelli aslında. Android Facebook Lite, hergün güncelleme  gelen Facebook Andorid uygulamasının özellikleri küçültülmüş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.  Facebook’un eski Android sürümleri için geliştirilmiş daha düşük özellikli uygulamasıdır. Android 2.2 ve üstü sürümler için geliştirilen uygulama cihazınızda çok az bir yer kaplıyor ve telefonunuzu yormuyor.

facebook-lite

 

Hafıza sorunu yaşayanlar için gerçekten yüksek bir düzeyde yer kaplıyordu eski uygulaması

Facebook Lite, tüm Android cihazlarda kullanılabilir bir uygulama değil. Cihazınız Android 4.0 ve üstü ise Facebook Lite’ı kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Türkiye’de de yayına süregelen Facebook Lite düşük özellikli android cihazlar için geliştirilmiş oldukça kaliteli bir uygulama. Facebook’un eski cihazlar için hazırladığı Android uygulaması olan Facebook Lite ile telefonunuz kasmadan Facebook’u kullanabilirsiniz. Daha rahat arayüz ve efektlerle geliştirilen uygulama cihazınızda bir tek 1 MB yer kaplıyor.

Facebook Lite versiyonunu yüklemek için [button color=”red” size=”small” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite” icon=”” target=”true”]Buraya tıklayarak[/button] yükle dedikten sonrasında yükleyip rahatça kullanabilirsiniz.

Andorid Facebook Lite Özellikleri

Facebook Lite:
– Daha hızlı yükler – uygulama az 1 MB
– tüm Android telefonlarda çalışır
– daha azca veri kullanır
– yavaş ya da kararsız bağlantıları ile 2G ağları ve alanlar için tasarlanmıştır

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. mehmet tuncel dedi ki:

    Ben kullanıyorum çok iyi hiç kasmıyor. Özellikle kotalı kullananlar için tavsiye ediyorum. Facebook’u kotalı kullanıyorsanız bu uygulama sayesinde kotanız uzun bir müddet dolmayacaktır.

    1. Simge Ceylan dedi ki:

      İnternet paketi yetersiz olan kullanıcılar ve Düşük model android cihaz kullanan kişilerin işine yarayacaktır Android Lite versiyonu. Teşekkürler

BİR YORUM YAZ