Güncel Fikir Blog'u
2015 2016 Karşılıksız Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar
Yazar: - 26 Haziran 2015
19.667
4

2015 2016 Karşılıksız Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

2015-2016 eğitim öğretim yılı üniversiteye gidecek öğrenciler için üniversite giriş bursu veren vakıflar ve burs verme koşulları aşağıda yer almıştır..

2016 Yılı için burs verecek diğer vakıflar için: http://vefikir.com/burs-veren-kurum-ve-kuruluslarin-listesi

Ayrıca arama kutusunu kullanarak bulunduğunuz ili yazarak, ilinizde yer alan burs veren vakıflara ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Diğer semt ve illerdeki yurtlar için yan taraftaki arama kutusunu kullanabilirsiniz.

arama

 

21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

www.yekuv.org / 0212 274 15 02

15 Eylül-15 Ekim içinde başvuran adaylar sıra numarasına bakılırsa mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya doğal olarak tutulan adaylara ondan sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için lüzumlu koşullar: Öğrencinin başarı göstermiş olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

Adana Ticaret Odası

www.adana-to.org.tr /

0322 352 00 52

İktisat yada İşletme ve benzeri bölümlerde okuyan desteğe muhtaç öğrencilere burs veriyor.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

0212 258 61 20

Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet yada yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında süregelen burslar 8 ay süresince devam ediyor.

Başbakanlık Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu

www.sydtf.basbakanlik.gov.tr/burs.htm 0312 424 09 47

Açıköğretim Fakültesi dahil olmak suretiyle üniversitelerde okuyan her talebe bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başlangıcında yapılıyor.

Çağdaş Eğitim Vakfı

www.cev.org.tr / 0212 297 69 79

ÇEV, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

www.cydd.org.tr / 0212 252 44 33

Burs Müracaat Koşulları:

Ailenin mali durumunun kafi olmaması,Şubemizin bulunmuş olduğu illerdeki devlet üniversitelerinde okuyor olmak (1.derslik öğrencilerine öncelik verilecektir.), Başarı göstermiş olmak, Modern değerlere haiz Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olmak, Tahsil – Harç Kredisi ve Başbakanlık Bursu haricinde burs almıyor olmak,Sigara içmiyor olmak,Not: Anne yada babası vefat etmiş, fazlaca kardeşli ve okuyan kardeş sayısı fazla olan öğrenciler burs için öncelikli olacaktır.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

www.vaksa.org.tr / (212) 385 88 00

Maddi desteğe gereksinim duyan başarıya ulaşmış öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan toplumsal amaçlı burslar veriyor. Burs için 15 Eylül – 15 Ekim günleri içinde başvurulması gerekiyor.

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı

www.husnuozyeginvakfi.org.tr / 0212 217 04 01

TC vatandaşı olan, İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına nazaran kendi puan türünde ilk 2000 talebe içinde olan, hazırlık yada 1. derslik talebesi olan, mali desteğe gereksinim duyan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir. Koşulları uyan öğrencilerin, kendi Üniversiteleri’nin Talebe İşleri ve/yada burs ofislerine müracaat ederek burs müracaat formunu temin etmeleri ve lüzumlu belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak üniversitelerine geri vermeleri gerekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

www.ibb.gov.tr / 0212 449 40 00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, başarı göstermiş ve maddi desteğe gereksinim duyan fazlaca sayıda öğrenciye eğitim yardımı yapıyor. Ekim ortasından itibaren başvuruları kabul edecek olan kurum, aralık ayından itibaren 7 aylık bir burs programı öngörüyor.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı

www.isov.org.tr / 0212 293 54 18

Üniversite ve meslek yüksekokullarında tahsil görenlere burs veriliyor. Burs verilecek talibi öğrencinin tahsil görmüş olduğu kurum seçiyor ve vakfa bildiriyor. Teknik bölümde okuyanlara burs sağlanıyor.

İTO Vakfı 0212 511 41 50

İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın verdiği burslarda aranılan koşul; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi

www.izmir.bel.tr / 0232 482 11 70

İzmir’de bulunan üniversitelerin öğrencilerine burs imkânı sunulmaktadır. Öğrenciler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden müracaat formu temin edebilecekler.

İzmir Tecim Odası 0232 441 77 77

Tahsil bursu karşılıksızdır.

Burs talebinde bulunan öğrencinin;

1. Bir başka kuruluştan burs almaması,

2. Ekonomik desteğe gereksinimi olması,

3. Başarı göstermiş bir tahsil süreci içinde olması ve asla başarısız dersi bulunmaması,

4. İzmir’de ikamet ediyor olması yada İzmir’deki tahsil kurumlarında tahsil görmesi gerekmektedir.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü

0312 430 23 00

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, toplumsal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile öğrenim hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarıya ulaşmış olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir halde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları eğitim hayatları süresince devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı

www.meb.gov.tr / 0312 417 50 70

Ulusal Eğitim Bakanlığı, yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl süresince her ay karşılıksız burs veriyor.

Sağlık ve Eğitim Vakfı

0212 512 18 78

Müracaat Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3’üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not averajlarına gore seçiliyor.

Sema Yazar Gençlik Vakfı

www.semayazar.org.tr /

0312 440 16 16

Başarı göstermiş ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarıya ulaşmış olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başlangıcında sonlanmış oluyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

www.tog.org.tr / 0216 321 89 88

Cemiyet Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 tahsil yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli yada bu okullardan birinden emekli bir anne ve/yada babanın evladı olan) burs sağlamaktadır.

Türk Eğitim Vakfı

www.tev.org.tr / 0212 217 58 58

Vakıf her yıl yurtiçindeki tüm üniversitelerden, maddi desteğe muhtaç ve başarıya ulaşmış ortalama 5000 öğrenciye burs veriyor. Burs miktarı her yıl tekrardan belirleniyor ve talebe başarıya ulaşmış olduğu sürece eğitim süresi süresince verilmeye devam ediliyor. TEV burslarıyla ilgili bilgiler okullarda duyuru ediliyor ve başvurular okullara yapılıyor.

Vehbi Koç Vakfı

www.vkv.org.tr/egitim/bursaciklama.html 0216 531 00 00

Yetenekli sadece imkânları sınırı olan olan öğrencilere burs veriyor. Hazırlık ve birinci derslik haricindeki öğrencilere verilen burslar için sıhhatli, derslerinde başarı göstermiş ve devletin demokratik, hür, uygar ve laik düzenini içtenlikle benimsemiş olmak gerekiyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına yada okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

www.yasar.com.tr/vakif / 0232 482 22 00

Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarı göstermiş sadece maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Talebe Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül – ekim aylarında yapılır.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu

http://www.kyk.gov.tr / 0312 363 87 70

Yurtiçinde tüm üniversite ve yüksekokullarda okuyan öğrencilere tahsil kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular üniversite tercih formuyla yapılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 4 Yorum Var)
 1. AYŞENUR dedi ki:

  iyi günler abdullah gül üniversitesinde okuyacağım.burslarınızdan yararlanmak istiyorum.geri ödemeli veye ödemesiz.bana ulaşırmısınız lütfen.
  makineci_70@hotmail.com

  1. Simge Ceylan dedi ki:

   Ayşenur Hanım size uygun görünen vakıf’a başvurarak bir kaç farklı vakıfta şansınızı deneyebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki vakıflara başvurmayı unutmayınız. Bu linkten başvuru yapabilirsiniz. http://vefikir.com/istanbulda-burs-veren-kurum-ve-kuruluslar

  2. fatih kuş dedi ki:

   abdullah gül üniversitesi kendi vakıf ünv.olduğu için burs imkanı da vermektedir

 2. erman dedi ki:

  ya ben Van da okuyorum ama burs veren kurumlar genelde Ankara veya İstanbul da ve mülakat için oraya gitmemi istiyorlar ama bur dan kalkıp oralara gidemiyorum acaba bana yardımcı olur musunuz. eavnas@gmail.com lütfen bekliyorum.

BİR YORUM YAZ